بهترین موسسات آموزشی جهان در سال 2021

بهترین موسسات آموزشی جهان در سال 2021

کیوان رضوانی

07 خرداد 1402
بهترین موسسات آموزشی جهان در سال 2021
  • #a
  • #s
  • #d
  • #f
  • #g
  • #h

سطح تحصیلات در کشورهای مختلف جهان متفاوت است. به طور کلی، مردم در کشورهای توسعه‌نیافته و پیشرفت نکرده به آموزش یا آموزش باکیفیت دسترسی ندارند. در کشورهای پیشرفته افراد سطح سواد بالاتر و حداقل تحصیلات دبیرستانی دارند. طبق مشارکت جهانی آموزش، آموزش به عنوان یک حق انسانی تلقی می‌شود و نقشی اساسی در توسعه انسانی، اجتماعی و اقتصادی دارد. آموزش برابری جنسیتی و صلح را تقویت می‌کند  و شانس فرد را برای داشتن فرصت‌های زندگی بهتر افزایش می‌دهد. بهترین کشورها برای آموزش بر اساس یک نظرسنجی مشاهده‌ای رتبه‌بندی شدند و این نظرسنجی شامل سیستم آموزش عمومی پیشرفته، حضور در دانشگاه و آموزش باکیفیت است. رتبه‌بندی تحصیلات به جنبه‌های مختلف یادگیری مانند اتمام دوره‌ابتدایی یا فارغ‌التحصیلی دبیرستان نیز بستگی دارد.

در رتبه‌بندی سه ماهه اول سال 2021 کشورهای فنلاند، دانمارک، آلمان، کره‌جنوبی، کانادا، سوئد و هنگ‌کنگ انتخاب شدند و رتبه‌بندی نهایی سال 2020 شامل کشورهای دانمارک، فنلاند، ژاپن، کانادا، سوئد و آلمان است.

در سیستم رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزش عالی تایمز 2021، فهرستی از برترین موسسات آموزش عالی در سراسر جهان ارائه شده است. همه این موسسات بهترین فرصت‌ها و تجربیات یادگیری را برای دانشجویان خود ارائه می‌دهند که شامل موارد ذیل است:

 

موسسه فناوری ماساچوست (ایالات‌متحده)

موسسه فناوری ماساچوست به عنوان یکی از بهترین‌ها در پنج رتبه برتر دانشگاه‌های جهانی شناخته می‌شود. 77 نفر از برندگان جایزه نوبل فارغ‌التحصیل این دانشگاه هستند. این دانشگاه  همچنین  به کسب بهترین رتبه‌های علمی نسبت به سایر موسسات آموزشی در جهان افتخار می‌کند.

 

دانشگاه آکسفورد (انگلستان)

دانشگاه آکسفورد به چندین دلیل از جمله چشم‌انداز بین‌المللی، تحقیقات و فنون تدریس، در صدر جدول محبوب‌ترین لیگ‌های دانشگاه در سطح جهان قرار دارد. دانشگاه آکسفورد به دانشجویان خود بهترین چشم‌انداز فارغ‌التحصیلی، تدریس و دوره‌های آموزشی با کیفیت عالی و پشتیبانی دانشجویان در هر زمینه را ارائه می‌دهد.

 

دانشگاه استنفورد (ایالات‌متحده)

دانشگاه استنفورد یکی از دانشگاه‌های جهان است که به عنوان بهترین موسسه آموزشی و پژوهشی شناخته شده است. اگرچه دانشجویان باید زیاد درس بخوانند، اما آنان زندگی اجتماعی فعالی نیز دارند.

 

دانشگاه هاروارد (ایالات‌متحده)

جالب است بدانید که دانشگاه هاروارد تقریبا در همه زمینه‌ها یکی از بهترین موسسات آموزشی در جهان است. هاروارد به دانشجویان خود هزاران فرصت همراه با بهترین کتابخانه‌ها، تجهیزات و زیرساخت‌ها را ارائه می‌دهد.

 

دانشگاه پرینستون (ایالات‌متحده)

پرینستون با سنت‌ها و ویژگی‌های خاص خود یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های ایالات‌متحده است. این دانشگاه برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی و کارشناسی در زمینه‌های مختلف مهندسی، علوم انسانی، هنر و علوم  آموزش ارائه می‌کند.

 

دانشگاه کمبریج (انگلستان)

دانشگاه کمبریج در انگلستان از دانشگاه‌های برتر و یکی از متنوع‌ترین دانشگاه‌های جهان است. هزاران نفر از گوشه و کنار جهان برای تحصیل یا فعالیت شغلی کمبریج را انتخاب می‌کنند.

 

دانشگاه کالیفرنیا، برکلی (ایالات‌متحده)

دانشگاه کالیفرنیا برکلی با توجه به امکانات کلاس جهانی، بهترین تدریس، بهترین استادان، مدرسان و  فضایی چالش‌برانگیز اهمیت ویژه‌ای دارد.

 

دانشگاه کلمبیا (ایالات‌متحده)

دخالت سیاسی دانشجویان این دانشگاه، یکی از شناخته‌شده‌ترین حقایق درباره دانشگاه کلمبیاست. این دانشگاه محل چندین جنبش و اعتراض شناخته شده است که مورد توجه سیاستمداران قرار گرفت.  دانشجویان بیان کردندکه یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه کلمبیا زندگی در شهر نیویورک است.

 

دانشگاه شیکاگو (ایالات‌متحده)

از تاثیرگذارترین موسسات آموزشی در جهان است و فرصت‌های گسترده برای تحقیق، برنامه‌های جامع شغلی و تجربه یادگیری فوق‌العاده، دانشگاه شیکاگو را به یکی از بهترین موسسات آموزش عالی در سراسر جهان تبدیل کرده است.

 

دانشگاه جان هاپکینز (ایالات‌متحده)

دانشگاه جان هاپکینز طیف وسیعی از فرصت‌ها را برای فارغ‌التحصیلان و دانشجویان خود در رشته‌های مختلف ارائه می‌دهد. علاوه بر این، دانشگاه فرصت‌هایی را برای تحقیقات در زمینه امنیت و تحقیقات مربوط به فضا فراهم می‌کند. از این رو، دانشگاه جان هاپکینز موسسه آموزشی با فرصت‌های متنوع و تجارب یادگیری است.

 

مهمترین کشورهای پیشرو در آموزش آنلاین

آموزش آنلاین به سرعت در حال تبدیل شدن به یک پدیده مهم در سراسر جهان است، با این‌حال برخی از کشورها بیشتر از دیگران از آموزش آنلاین استقبال می‌کنند و از نظر تعداد و تنوع برنامه‌ها و نوآوری‌های جدید در خودآموزی آنلاین پیشگام هستند که مهمترین آنها شامل موارد ذیل است.

ایالات‌متحده با داشتن صدها کالج آنلاین و هزاران دوره آنلاین در دسترس دانشجویان، رهبر آموزش آنلاین در جهان است. بررسی کنسرسیوم اسلوم (آموزش مجازی) در سال 2011 نشان داد که 6 میلیون دانشجو و تقریبا یک سوم از افرادی که در آموزش عالی ثبت‌نام کرده‌اند، حداقل یک دوره آنلاین را می‌گذرانند، همچنین 65  درصد از موسسات آموزش عالی بر این باورند که یادگیری آنلاین بخش مهم از راهبردهای بلندمدت آنهاست.

هند، سهم عمده‌ای در رشد فرصت‌های یادگیری آنلاین در حال ظهور در سراسر آسیا دارد. استرالیا مقصدی در حال رشد است و رتبه سوم جهان در بخش آموزش را دارد. دانشجویان بین‌المللی به دلیل شیوه‌های آموزشی با کیفیت و دسترسی به همه موضوعات مورد علاقه در این کشور به استرالیا می‌روند. چین، مالزی، انگلستان، استرالیا و افریقای‌جنوبی از دیگر کشورهای پیشرو در این زمینه هستند.

بیماری کووید- 19 نحوه آموزش و یادگیری را تغییر داده است. داده‌های بزرگ، یادگیری ماشینی و اینترنت اشیاء  بزرگترین روند فناوری آموزشی سال 2019 بودند. با این حال، آموزش از راه دور تبدیل به روشی شده است که بر همه آنها حاکم است. فناوری این امکان را برای همه فراهم کرده است که با یکدیگر ارتباط برقرار کنند؛ دانش‌آموزان و معلمان با یکدیگر ارتباط دارند و بحث می‌کنند، نظرات خود را به اشتراک می‌گذارند و در موارد مختلف به‌طور مشترک شرکت می‌کنند.

 

 

منابع

elearningindustry.com

unicef.org

studywoo.com

filmdaily.co

worldpopulationreview.com

custom-my-paper.com

currentschoolnews.com

پرتکرارترین سوالات متداول

سوالات متداول
برای شرکت در دوره به مشاوره نیاز دارید؟

شماره همراه خود را در فیلد روبرو وارد کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل کنند